חברת קיסריה עיצוב בנוף סיפקה עשרות מרכזי מיחזור לעיריית הוד השרון

עיריית הוד השרון חנכה מרכז מחזור הכולל מתקנים למחזור סוללות, בקבוקים ונייר

מרכזי מיחזור בהוד השרון

לראשונה בהוד השרון! נחנך מרכז מחזור ראשוני לסוללות, נייר ובקבוקים
עיריית הוד השרון ממשיכה לפעול כרשות מקיימת – רשות מקומית בה איכות החיים של התושבים מתבססת על שימוש אחראי במשאבי הטבע תוך התחשבות ביכולת ההתחדשות שלהם, ופועלת מתוך עקרונות של שימור האוצרות הטבעיים, שמירה על מגוון המינים, דאגה לבריאות והקפדה על איכות הקרקע, האוויר, המים והנוף.

בימים אלו הוקם ברחוב ישורון מרכז מחזור ראשון המיועד למחזור סוללות, בקבוקים ונייר. מרכז זה מצטרף למרכז מחזור לאלקטרוניקה וביגוד במערב העיר
שהוקם לפני מספר חודשים. מטרת המרכזים הינה לאגד את מתקני המחזור הפזורים ברחבי העיר ובהמשך למדיניות העירייה לשמירה על איכות הסביבה, הוד השרון בעלת משאבי טבע רבים ופוטנציאל רב (כדוגמת בית הנערה), ריאות ומרחבים ירוקים ובעלת 3 נחלים לאורכה ולרוחבה-הדר/הדס/ירקון מקדמת את השמירה על איכות הסביבה.

הוגדר חזון עירוני ותוכנית אב אסטרטגית לעיר בשיתוף הציבור (אחד מ- 10 הדיברות לעיר מקיימת ) עם נספח ייחודי לשמירה על איכות סביבה כדוגמת איכות בנייה /כיוונים/מרחבים ציבוריים וכ', ובימים אלו מוקם הקמת פארק נופש ופנאי-אגמי אחו לח – פרויקט ייחודי בגודלו ומסוגו במדינת ישראל בשיתוף רשות נחל הירקון וקק''ל.

כמו כן פועלת העירייה לשיקום נחלים, שתילת חורשות, הצבת פסלים ממוחזרים ברחבי העיר והכשרת שבילי הליכה ואופניים.

נושא הקיימות בא לידי ביטוי גם מערכת החינוך העירונית- הקיימות הינו נושא מרכזי במערכת החינוך העירונית ובין היתר התקיימו בשנת הלימודים החולפת פעולות לצמצום שימוש בשקיות אוכל, פעולות להקטנת השימוש בחשמל, מחזור בקבוקי פלסטיק, שיעורי אומנות מחומרים ממוחזרים כמו כן, 4 גני ילדים הוסמכו לגני ילדים ירוקים ונמשכה הפעילות בנושא איכות סביבה בחווה החקלאית.

לפני מספר חודשים התקיים בעיר מבצע ''לא זורקים – מעבירים הלאה'' במסגרו נאספו כמעט 30 טון מוצרי אלקטרוניקה וביגוד לשימוש חוזר.

מקור המאמר: ww.local.co.il
כותב המאמר: דוברת עיריית הוד השרון
תאריך פרסום: 01.12.2009

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים