ספסלים וריהוט רחוב

ספסלים עירוניים

ספסל רחוב

ספסלים עירוניים וענף ריהוט הרחוב התפתח רבות בעשורים האחרונים. פחי האשפה הציבוריים זמינים הרבה יותר, מתקני האופניים נגישים כמעט בכל מרכז מסחרי או אזור תעשייה, לוחות המודעות מקשטים את רחובות הערים ומתקני המיחזור הולכים ומתרבים, בהתאם למגמה הירוקה המתפשטת.

אלא שהשינוי איננו רק בכמות, אלא גם באיכות. החומרים המשמשים את פריטי הריהוט עמידים וחזקים הרבה יותר. כך שמזג האוויר אינו פוגע באיכותם, גם בחודשי הקיץ וגם בחודשי החורף, והם חסינים גם בפני מעשי ונדליזם. השיפור באיכות המוצרים מבטיח, למעשה, לא רק את עמידותם של ספסלי הרחוב, אלא גם את מידת השימושיות בהם. למשל, תחנות האוטובוס העשויות אלומיניום פשוט, הומרו בתחנות חדישות, נוחות ומרווחות יותר. הפרגולות החדישות מספקות הגנה מפני השמש החמה או מפני הגשם.

אחד מפריטי הריהוט המרכזיים והמוכרים ביותר הוא ספסל הרחוב. גם הספסל, כמו רהיטים רבים אחרים במשפחת הריהוט האורבני, עבר לא מעט שינויים. כיום הוא נגיש הרבה יותר ונוח הרבה יותר. קשה לדמיין פארק ציבורי בלעדיו. בלתי אפשרי לתאר שדרה ללא ספסלים המעטרים אותה. מדובר בחלק טבעי מהנוף, כמעט ברור מאיליו.

ללא ספק, חשיבותו ונוכחותו הרבה של הספסל בנוף האורבני חייבו לא רק את השיפור באיכותו, אלא גם את השדרוג בעיצוב. המגוון הוא עצום והמראה מרשים ביותר. נראה כי העיצוב החדיש והמיוחד שלו גם מאפשר לספסל להיטמע באופן כה מושלם בנוף העירוני.

חברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ היא אחת החברות המובילות בתחום העיצוב הסביבתי והיא מפתחת ומעצבת רהיטי רחוב, גן וחצר. את מגוון המוצרים הרחב שלה קשה לפספס – הם נמצאים בשטחים אורבניים רבים ובמרבית הערים בארץ. מדרום ועד צפון, בקניונים, בתי חולים, משרדים ממשלתיים, מתחמי עסקים, תחנות רכבת והרשימה עוד ארוכה. מוצרי החברה מאופיינים בעיצוב חדשני, תוך שמירה על מטרתם המקורית ועל הפונקציה שלשמה נועדו.

כחברה מובילה בתחומה, מייצרת חברת קיסריה עיצוב בנוף גם את ספסלי הרחוב. כפי שהיא פועלת בכל יתר מוצריה, גם כאן דואגת החברה לפתח ולעצב מוצר ברמה הגבוהה ביותר, באיכות מדרגה ראשונה ובעיצוב ייחודי. בנוסף להקפדה על טיב החומרים ומראה הספסלים, ניתנת חשיבות רבה לנוחות, שכן ברהיט זה – אולי יותר מכל ריהוט רחוב אחר – הנוחות היא מרכיב עיקרי וחשוב.

מגוון הספסלים שמציעה החברה לקהל לקוחותיה הוא גדול: דגם "סנטור Y753" הוא דגם עשוי מתכת ומראהו קלאסי. המושב מנוקב ורגליו עשויות צינורות המקובעים אל הקרקע.

עם זאת, דגם "קסטל Y717" משלב בין מתכת לעץ – הרגליים עשויות יציקת ברזל איכותית, המושב והמשענת עשויים לוחות עץ. דגם זה זמין במספר מידות שונות ובצבעים שונים.

גם דגם "פטומק 796" עשוי ממתכת מגולוונת, אך רגליו של ספסל זה עשויות בטון והוא מוכר בעיקר בשל הקווים הישרים, המאפיינים אותו.

לצד אלה ניתן למצוא גם פריטים בעלי מראה יוקרתי וייחודי יותר, כדוגמת "דוכס 723". ספסלי הדוכס מתפארים בעיצוב מהודר והם מעטרים מתחמי מגורים, גנים ציבוריים ומרכזי קניות יוקרתיים. ספסלים מדגם זה עשויים מתכת, אך את המושב ניתן לעצב גם עם עץ. ניתן לשלב בין גוונים שונים ומשענת המושב מעוצבת בצורה ייחודית ומרשימה.

קיימים דגמי ספסלים נוספים, בשילובים שונים בין החומרים. המשותף לכל רהיטי רחוב שמציע החברה, הוא שניתן ליצרם בצבעים וגדלים שונים – לפי דרישות הלקוח ובהתאם לצרכיהם של המשתמשים במוצר.

תמונות נוספות:

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים