מסתור אשפה

מסתור אשפה מעוצב - מסתורים למיכלי אשפה

מסתור אשפה מעוצב

מסתור אשפה - כל אחד ואחד מאתנו מייצר כמויות אדירות של אשפה ופסולת מידי יום. שאריות מזון, בקבוקי שתיה ונייר ממלאים את שקיות הזבל ואת הפחים הביתיים וכדי להימנע מהפצת ריחות לא נעימים או מעומס אשפה, עולה הצורך בפינוי האשפה מהפח הביתי. לצד כל מבנה מגורים, בניין משרדים או מרכז בילוי ועסקים קיים כיום מיכל אשפה גדול, המיועד לריכוז האשפה של כלל הדיירים או בעלי העסקים. אשפה זו מצטברת בציפייה לעובדי התברואה של העירייה הצפויים לפנותה, אך עד אז היא מפיצה ריחות ועשויה אף לפגוע באסתטיקה ובאיכות הסביבה.

פחי אשפה מוצבים בפתחו של כל מבנה – פרטי או עסקי. בחלק מהמקרים קיימת עמדה בצד הבניין, בה מוצב הפח הירוק. לצדו ניתן למצוא, במרבית המקרים, פחים נוספים המיועדים לסוגי אשפה נוספים. במקומות רבים סביר למצוא את הפח בכניסה למבנה המגורים, או באזור מרכזי בסביבת מבנה תעשייתי. אלא שהצבתם של פחי אשפה במקומות בולטים ובאזורים הומי אדם עשויה לגרום לנזק סביבתי. הצפת הפח בשקיות אשפה גדולות וזליגת פסולת ממיכל האשפה מותירים ריח רע בסביבה, מלכלכים את אזור המבנה ומשפיעים לרעה על המראה האסתטי של אזור המגורים. כל אלה משפיעים, כמובן, על איכות הסביבה של דיירי הבניין ושל העוברים ושבים.

קיימות סכנות נוספות בהצבת מיכל אשפה חשוף. כאשר הפח אינו במקום מוגן, קיימת סכנה לנפילתו ולפיזור הפסולת על הקרקע. בנוסף, כאשר הפח מלא קיים חשש שעוברי אורח ישליכו פסולת על הקרקע, בקרבת מיכל האשפה, בהיעדר חלופה טובה יותר ומתוך תחושה שהסביבה גם כך אינה נקייה. טעות זו מרה במיוחד, משום שהשלכת פסולת על המדרכה או בצד הדרך פוגעת באופן ניכר לא רק באסתטיקה, אלא גם באיכות הסביבה וברווחתם של התושבים העוברים ושבים.

אחת הדרכים היעילות והמקובלות להתמודדות עם הנזקים התברואתיים האפשריים ועם מראה ערימות הזבל, היא הצבת מסתור אשפה. מסתורי אשפה מיועדים לצורך אחסון מוסווה של מכלי אשפה בחצרותיהם של מבני מגורים. הסדרת מסתורים אלה מאפשרת להעלים מהמדרכות את המכלים הגדולים והמוכרים, שבאופן שגרתי צוברים לצדם אשפה ולכלוך. סביבת המגורים אסתטית, נקייה ומסודרת יותר כאשר מכלי האשפה מוסתרים, מה שתורם גם לאיכות הסביבה ולאיכות חייהם של התושבים.

מסתורי אשפה ניתנים להצבה לצד מבני מגורים, בתי ספר, אזורי תעשייה ומרכזי קניות. כך, גם הכניסה לבית וגם מקומות הבילוי המועדפים יישארו נקיים ומסודרים יותר. ללא ספק, השימוש במסתורי אשפה הופך את סביבת העבודה לנעימה יותר, את אזור המגורים למזמין יותר ואת מקומות הבילוי למהנים יותר. האשפה, שבעבר הייתה חלק מהנוף, מוסתרת היטב כך שהנוף זוכה לכבוד הראוי לו, ללא פחים מטונפים וריחות רעים.

ישנם עיצובים שונים ומגוונים למסתורי אשפה, כך שהסביבה נשארת נקייה ומסודרת גם כאשר מכלי האשפה מתמלאים. ניתן לעצב מסתורי אשפה המתאימים למיכל אחד, לשני מכלים ואף ליותר מכך. השימוש במסתורי אשפה מרובים מאפשר הפרדת פסולת, שכן ניתן להציב מכלים שונים לפסולת רגילה, מוצרי פלסטיק ופחים למחזור נייר. עמדות אשפה מרובות חשובות גם מפני שריבוי מכלים מאפשר שמירה על איכות הסביבה על ידי מניעת זליגת פסולת מהפח. כל זאת ועוד, מסתורי אשפה זמינים בגדלים שונים, כך שהם מתאימים להטמנת פחים גדולים יותר.

ניתן למצוא כיום מסתורי אשפה בעיצובים מיוחדים ובצבעים שונים. הדגמים השונים מאפשרים למסתורי האשפה להיטמע טוב יותר בסביבה ולהיראות כחלק בלתי נפרד ממנה. מסתור אשפה בעיצוב במבוק או בעיצוב עלים, לדוגמה, משתלבים באופן טבעי בפארקים או בשטחים ציבוריים.תמונות נוספות:

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים