ספסלי ישיבה בעיצוב קצת אחר

ספסל ישיבה

ספסל ישיבה
היום ישיבה על ספסל היא מעשה שבשגרה. אנחנו יושבים על ספסל בתחנת האוטובוס, בגינה או בחדר ההמתנה לרופא (רק שנהיה בריאים) ואפילו סתם ברחוב. ספסלים פזורים בכל מקום ולמדנו להתרגל אליהם. אך יחד עם זאת, ספסלים לא תמיד היו קיימים.

הצורך שהביא להולדת הקונספט שאנו קוראים לו ספסל היה צורך חברתי. בפשטות, כמה אנשים רצו לשבת יחדיו. לא פחות ולא יותר. אולי היו אלו שני אנשים שרצו לשוחח וחיפשו מקום נוח על גבי סלע שלא הצליח לספק להם זאת, ואולי היו אלו כמה בני אדם אשר רצו לדון בנושא מורכב זה או אחר. אך בכל מקרה, היו אלו אנשים עם צורך חברתי מובהק והספסל מילא את הצורך הזה וסיפק פתרון מעולה המחזיק מעמד מזה מאות בשנים - ללא תחליף נראה לעין.

כמשתמע מהתפקיד הראשוני של ספסלים, הספסל בו נדון במאמר זה הינו ספסל ישיבה (אכן כן, ישנם גם ספסלים שלא נועדו לישיבה כלל) ואופיים השונה של ספסלים אשר נועדו לישיבה אך הנם בעלי מאפיינים שונים זה מזה, בעיקר בהקשר לחומרים מהם הם מורכבים ולנושאים הקשורים בעיצוב ובסביבה בה הם מוצגים. מוכנים? אז נתחיל!

ספסל עץ - סוג הספסל הראשון אשר נועד לישיבה הוא ספסל העץ. ההסבר לכך הוא פשוט: לאורך השנים ובמיוחד בעת העתיקה, עץ הוא החומר העיקרי ממנו הרכיבו רהיטים ופריטים שונים. דלתות נבנו והורכבו מעץ, שולחנות, כיסאות ארונות, דרגשים ומדרגות וכן - גם ספסלים. למעשה, עד עצם היום הזה, עץ הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר לבניית רהיטים מכל סוג ולאחרונה אף זוכה העץ לעדנה מחודשת כאשר יותר ויותר אנשים מחפשים כיצד לשלב עץ בתוך חלל המגורים או הגינה שלהם. ספסלי עץ ניתן למצוא היום בפארקים, ברחובות ואף בתחנות אוטובוס וטרמפיאדות. אך יותר מכל, כאשר הוא עשוי חומר משובח ומטופל נגד מזיקים, ספסל עץ הוא אידיאלי לגינה הפרטית שלכם, או לגינה של הבניין בו אתם גרים.

ספסל מתכת - ספסלי מתכת הם התפתחות יחסית מאוחרת של ייצור הספסלים. נכון, ידועים ספסלי זהב שעיטרו ארמונות מלוכה בעבר, ממצריים העתיקה ועד אירופה המתהווה ואף שזהב הוא מתכת, הרי שמגמה השמורה למשפחות מלוכה עתירות אמצעים בלבד אינה נלקחת ממש בחשבון בבואנו לתארך את תחילת השימוש ההמוני בקונספט. ספסלי מתכת נוצרו ותוכננו לשם עמידות גבוהה, אמינות ללא פשרות וחוסן לנשיאת משקל רב. ניתן למצוא ספסלים מסוג זה בפארקים ובתחנות אוטובוס, כמו גם בחדרי המתנה ומסדרונות. ספסלי מתכת נפוצים מאוד במוסדות המספקים שירותים לבני אדם רבים ובהשוואה לספסלי עץ, ספסלים מסוג זה מאפשרים לרוב ניקיון ביתר קלות, יסודיות ומהירות. כמו כן הם אינם דליקים ולכן מוגנים יותר מנזקי אש וסיוע בהגברת האש. במילים אחרות - הם אינם נשרפים.

ספסל אורבני - כשמו כן הוא: ספסל המיועד להצבה במרחב האורבני. ספסלים אלו פזורים בד"כ במקומות הומי אדם כגון פארקים, תחנות רכבת ורחובות סואנים, אך לא נדיר למצוא שימוש של ספסלים אורבניים גם במקומות פחות עמוסים כגון רחובות צדדיים, גינות בניינים או אפילו גינות פרטיות. ספסל אורבני הוא פתרון מעולה להביא אל העיר מעט מהנוחות של הכפר.

אנו בקיסריה עיצוב נוף בע"מ, מחזיקים בשנים של ניסיון בעזרה בהתאמת הספסל הנכון עבור הצורך שלך.
בין השירותים שאנו מציעים והמוצרים שאנו מספקים, תוכלו למצוא מגוון רחב של ספסלי ישיבה וספסלי אווירה מרהיבים, איכותיים ופרקטיים. המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם בבחירת הספסל הנכון - צרו עמנו קשר כעת ונשמח לעמוד לשירותכם!

תמונות נוספות:

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים