כל מה שצריך לדעת על ספסלים

ספסלים

שימושים שונים לספסל
לעיתים מסוימות, הדבר הכי טוב שניתן להיתקל בו הוא ספסל מוצלח. בין אם מדובר על מקום ישיבה ומנוחה קלה ברחוב ובין אם מדובר בפריט דקורטיבי לגינה או אפילו לפנים הבית - ספסל מתאים ברגע הנכון יכול להיות ההבדל בין הצורך לאלתר אלתורים שונים כדי לבצע פעולה בסיסית כמו ישיבה או הנחה של חפצים, לבין היכולת ליהנות מנוחות מקסימלית וחברה נעימה (כן, ספסל הוא רהיט חברתי. הרבה מערכות יחסים התחילו על ספסל זה או אחר והרבה גם התפתחו בזמן ישיבה על ספסל. אפילו בתחנת האוטובוס או בחדר ההמתנה של הרופא. ספק אם תמצאו רהיט חברתי יותר מספסל ברגע הנכון). ספסלים משרתים מטרות רבות וכאמור, משום שספסל מיועד בד"כ לישיבה של מס' אנשים, היעוד של ספסלים שונים משתנה בהקשר לסביבה בה מציבים אותו.

ספסלי רחוב
בחלק ניכר מהמקרים, ספסלים מוצבים במקומות ציבוריים ובמרחבים המשרתים אנשים. לדוגמא, לאורך רחובות ארוכים כקצרים, בתחנת האוטובוס כפי שציינו, בחנות הנעליים על מנת להקל על הקונה למדוד או להניח קופסאות של דגמים שונים, בגנים ציבוריים - על מנת לאפשר למבוגרים, לעוסקים בספורט או סתם לזוג המחפש "פינה משלו" לשבת, לנוח וליהנות מהנוף ומהשלווה.

ספסלים פזורים בכל רחבי המרחב הציבורי החיצוני משום שהם ממלאים צורך ואף יותר מצורך אחד (הידעתם שהנחת חפצים כגון שקיות קניות, קופסאות גדולות או משאות כבדים הוא השימוש השני הכי נפוץ של ספסלים? מיד אחרי ישיבה עליהם ניתן למצוא שהנחת חפצים היא הצורך השני שהספסלים ממלאים). למעשה קשה לנו לדמיין היום מרחב ציבורי ללא ספסלים המשרתים אותנו. בהתאם לצורך שהספסל נועד למלא, משתנים מספר מקומות הישיבה שהספסל מציע ובמקביל גם החומרים ממנו הוא מורכב. בד"כ בסביבה חיצונית, הספסל יהיה מורכב מחומרים עמידים יותר לפגעי מזג האוויר כגון עץ המטופל נגד חרקים, בטון יצוק, מתכת או סוג של סגסוגת עמידה וגם פלסטיק ולעיתים פיברגלס.

ספסלים למרחבי פנים
גם במרחבים הפנימיים, הציבוריים או הפרטיים, ניתן לראות ספסלים רבים הממלאים צרכים שונים. אמנם בד"כ אנו לא חושבים עליהם כעל ספסלים לכל דבר ועניין, אך למעשה זה בדיוק מה שהם.
ספסלי פנים מופיעים למרגלות הפסנתר (בד"כ עם מקום ישיבה לאדם אחד או שניים על מנת לאפשר להם לנגן בנוחות), בחדר ההמתנה לרופא בו בד"כ ממתינים על ספסל המורכב ממספר כיסאות המאוגדים יחדיו, במסדרון בבניין משרדים על מנת שבאי הבניין יוכלו להמתין לתורם, בבתי משפט ("ספסל הנאשמים" לא נקרא כך סתם, וגם הקהל הצופה במשפט ישוב על ספסלים המוצבים באולם בית הדין), בתוך הרכב אשר מוגדר גם כן מרחב פנימי ומאפשר לנוסעים נוחות נסיעה מרבית והתמודדות עם תנאי השטח בצורה שהמהירות בה הרכב נע אינה מורגשת מעבר לרף מסוים וכמובן, בבתי כנסת או מקומות תפילה באופן כללי בהם המתפללים צריכים מקום ישיבה. ספסלים אלו, המיועדים למקומות תפילה, מכילים לעיתים רבות גם שטח אחסון בדמות ארונית או נפח לאחסון במשענות, כך שכל מתפלל יוכל להציב את תשמישי הקדושה וספרי הקודש במקום נוח להגעה, על מנת שישמרו טוב יותר לאורך הזמן.

אנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון הספסלים וגם מספסלי האווירה המוצגים באתר ובטוחים שתמצאו את הספסל הנכון עבורכם!

תמונות נוספות:

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים