מסתורי אשפה מעוצבים - רחובות הערים

מסתורי אשפה הוצבו ברחבי מודיעין מכבים רעות

מסתורי אשפה

חברת קיסריה עיצוב בנוף נבחרה לספק לעיריית מויעין מכבים רעות מסתורי אשפה מעוצבים.

אגף שפ"ע בעירייה יצא לאחרונה לדרך פיילוט במסגרתו הוצבו ברחוב תלתן שבעה מסתורי אשפה מעוצבים במטרה לעגן את מיכלי המיחזור במתקן קבוע ויחד עם זאת לשמור על חזות עיר נקייה

(צילום: עיריית מודיעין)

הפיילוט אותו יזמו אגף שפע והיחידה הסביבתית מספק לראשונה שני סוגי מתקנים , דגם E בו חזית המיכל חשופה לצד הרחוב ודגם H בו חזית המיכל פונה לצד.

החזית הפתוחה מטרתה לאפשר לתושבים לראות את צבעי המיכלים ובכך לזהות ביתר קלות לאיזה סוג מחזור אותו מיכל מיועד.

בפיילוט הנוכחי המתקן מכיל שני תאים: תא למיכל כחול לאיסוף נייר עיתון וקרטון דק ותא המיועד לאיסוף אריזות קרטון למיחזור. מדובר בפתרון ייחודי לנושא הקרטונים ומספק מסתור שמטרתו לאגור קרטונים מקופלים ומשוטחים על ידי הציבור.

מדיניות העירייה להכניס בעתיד הקרוב פחים כתומים לאיסוף אריזות וקרטוניות מעוצבות ולכן פיילוט זה הינו חלק מהכוונה למצוא את שביל הזהב בין עמידה בדרישות מטעם המדינה והרצון של הציבור למחזר ולהגן על הסביבה מחד ושמירה על חזות עיר אסטטית ונקייה מאידך.

הפיילוט משמש לניסיון וללמידה תוך שיתוף פעולה עם הציבור. במידה ויצלח פתרונות אלו יישומו גם בשאר חלקי העיר ובשכונות החדשות.

מקור המאמר: http://www.mcity.co.il/index.php?id=53845

תמונות נוספות:

הזכויות בגין כל הפרטים המצויים באתר זה שייכות לחברת קיסריה עיצוב בנוף בע"מ ו/או כלל המוצרים מהווים מדגמים רשומים במשרד המשפטים